Альтернативна іДодаткова Комунікація

Альтернативна іДодаткова Комунікація

Що таке АДК?

Перші кроки з АДК

Якщо ви нас знайшли, ви, ймовірно, несете відповідальність за когось, хто зазнає труднощів з комунікацією, наприклад, дитину з аутизмом, яка не може говорити, чоловика або дружину з БАС, які не може використовувати свої руки чи голос, чи батька, який переніс інсульт. Ви, можливо, навіть чули про альтернативну та додаткову комунікацію, також відому як АДК.

Illustration

Право людини

Кожна людина має право навчитися спілкуватися, щоб з нею говорили, а не про неї, знати і запитувати про те, що з нею відбувається, і висловлювати свої вподобання. Кожен має право на систему зв’язку в будь-який час і заслуговує на право голосу. Для людей із захворюваннями, які впливають на спілкування, АДК є засобом досягнення цього основного права людини.

AДК — це інструмент, стратегія, підтримка або будь-яка форма спілкування, яка використовується на додаток або замість усного слова.

Багато можливостей

Без технології

Жести, мова тіла, міміка, вказівка, жести та вокалізація.

http://thenounproject.comThe Noun ProjectIcon TemplateRemindersStrokesTry to keep strokes at 4pxMinimum stroke weight is 2pxFor thicker strokes use even numbers: 6px, 8px etc.Remember to expand strokes before saving as an SVG SizeCannot be wider or taller than 100px (artboard size)Scale your icon to fill as much of the artboard as possibleUngroupIf your design has more than one shape, make sure to ungroupSave asSave as .SVG and make sure “Use Artboards” is checked100px.SVG

Низький технічний рівень

Друковані комунікаційні книги або сторінки з символами/текстом, на який можна вказувати.

Високі технології

Планшети з сенсорним екраном, які перетворюють символи/текст на мову, або пристрої, керовані очима.

Наше бачення АДК

Наш погляд на AДК можна підсумувати кількома поняттями...

Heading photo


Кожен здатний

Можливо, ви чули, що людина надто молода, надто стара чи надто погана, щоб спілкуватися. Ми віримо, що ніхто не є «надто будь що», щоб мати можливість спілкуватися. Те, на що вони зараз здатні, — це мінімум, а не стеля їхніх можливостей. Неможливо дізнатися, як далеко вони можуть зайти, доки ви не спробуєте.


Heading photo


Маленькі перемоги мають значення

Навчання чогось вимагає часу. Іноді ми вчимося швидко, а іноді маленькими кроками. Те ж саме з AДК. Незалежно від того, чи людина, яка знаходиться під вашою опікою, навчається швидко чи потрібен час, кожен крок є виграшним і спирається на останній. Страх зробити це неправильно не повинен заважати вам почати чи наполягати, і ми тут, щоб супроводжувати вас на вашому шляху до успіху.


Heading photo


Сила команд

Перший крок починається з навчання вашої комунікаційної команди, центром якої є людина, яка використовує AДК. Команда також включає ключових людей у ​​їхньому житті, таких як батьки або подружжя, брати і сестри, родичі, вихователі, опікуни та спеціалісти, які відіграють вирішальну роль у моделюванні найкращого способу використання ваших інструментів AДК. Розширення можливостей команди розширює можливості вашого комунікатора.


Heading photo


Сила бути собою

Кожен має потенціал для спілкування, незалежно від своїх труднощів. Ми називаємо це «Сила бути собою». Не бійтеся підвищувати свої очікування. AДК означає мати голос, що означає більше, ніж можливість вибирати з запропонованих варіантів. Це може дати людині, яка не може говорити, можливість просити й привертати увагу, просити те, чого вона хоче, ділитися своїми почуттями та мати реальний вибір, який вона може прийняти чи відхилити.


Міфи про АДК

Список найпоширеніших міфів про AДК, а також наукових і експертних відповідей, які їх розвінчують:

  • AДК не дасть людині розмовляти

    Цей міф базується на переконанні, що використання AДК означає відмову від природного мовлення. Правда полягає в тому, що AДК може збільшити продуктивність мовлення.

  • Дитина може бути занадто маленькою для AДК

    Цей міф заснований на переконанні, що запровадження AДК у ранньому віці перешкоджатиме розвитку природного мовлення. Правда полягає в тому, що AДК покращує природне мовлення та покращує мовні навички.

  • Людина може бути занадто старою для АДК

    Цей міф базується на переконанні, що ви повинні навчитися спілкуватися та читати, коли ви молоді. Правда полягає в тому, що навчитися спілкуванню та грамотності можна в будь-який момент життя.

  • Людина може бути занадто слабкою, щоб отримати користь від АДК

    Цей міф базується на припущенні, що когнітивні та/або фізичні здібності людини надто серйозно порушені. Правда полягає в тому, що дихання є єдиною необхідною умовою для AДК – його може використовувати кожен, незалежно від діагнозу чи рівня порушення.

  • AДК не потрібний для людини, яка вже має певну кількість мови

    Цей міф заснований на переконанні, що для базового спілкування достатньо мати трохи мови. Правда полягає в тому, що через обмежене мовлення людині важко висловити те, що вона дійсно хоче або відчуває, і тому обмежує її здатність брати участь у повсякденному житті.

  • Пристрої AДК призначені лише для людей, які вміють користуватися руками

    Цей міф базується на переконанні, що обладнання для доступу до пристрою AДК не є необхідним з медичної точки зору. Правда полягає в тому, що технології постійно вдосконалюються, і люди, які потребують AДК і мають труднощі з використанням рук, мають багато доступних рішень, тому немає причин відмовляти їм у доступі.

  • AДК вирішить усі труднощі спілкування

    Цей міф базується на переконанні, що рішення AДК забезпечить миттєвий зв’язок. Правда полягає в тому, що реалізація AДК рідко полягає в тому, щоб просто покласти пристрій перед кимось і вислухати все, що вони мають сказати. AДК — це подорож, яка потребує часу та наполегливості.

  • AДК може бути надано занадто швидко після неврологічного захворювання

    Цей міф ґрунтується на ідеї, що використання АДК занадто швидко після неврологічної події може завадити відновленню мови.

  • Перед впровадженням високотехнологічних пристроїв слід використовувати низькотехнологічний AДК

    Цей міф заснований на припущенні, що людині потрібно ходити, перш ніж вона зможе, так би мовити, бігати. Правда полягає в тому, що надання інструментів і методів AДК не дотримується жодного порядку. Це серія рішень, які приймаються та регулярно переглядаються на основі поточних і майбутніх навичок і потреб людини.