Ай-трекер робить освіту доступною для дітей із комплексним порушенням розвитку. Завдяки ай-трекеру, наданому ЮНІСЕФ, восьмирічний Денис із Червонограда почав навчання у школі. Батьки хлопчика сподіваються, що в майбутньому він здобуде вищу освіту.
Цього року восьмирічний Денис уперше йде до школи. У хлопця комплексне порушення розвитку, через яке він самостійно не ходить та не розмовляє.
«Постало питання, як Дениса адаптувати, щоб він комунікував не тільки зі мною, але й з іншими людьми, — розповідає мама Дениса Наталя. — І я почала шукати такий засіб, яким би Денис міг користуватися у школі і всюди поза домом».
Спеціальний пристрій — ай-трекер, — наданий родині Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), дає змогу Денису краще взаємодіяти з батьками та однолітками, а також навчатися в інклюзивному класі.
«Денис дуже швидко зрозумів, як користуватися ай-трекером, — ділиться враженнями Наталя. — Йому подобається спілкуватися. Він може написати, що конкретно хоче в даний момент, і нам більше не треба ставити купу уточнюючих запитань».
Окрім допомоги у спілкуванні та навчанні, пристрій також містить бібліотеку розвивальних ігор, у які хлопець із задоволенням грає.
У перші роки життя хлопчика Денис із мамою багато часу проводили в реабілітаційних закладах, тому зараз Наталя робить усе, аби син був включений у життя соціуму та якомога більше спілкувався з іншими людьми.
«Для мене головне — бачити, що діти, які навколо нього, передусім бачать у Денисові друга, однокласника, а не дитину з якимось обмеженнями».
На своєму першому уроці у школі Денис зачитав віршик за допомогою ай-трекера.
Мама хлопчика сподівається, що пристрій допоможе Денису не тільки навчатися у школі, а й у майбутньому, можливо, вступити до вищого навчального закладу.
«Своїм прикладом, я думаю, ми покажемо, наскільки такі дітки, як Денис, можуть адаптуватися в нашому суспільстві».
Забезпечити доступ до освіти для всіх дітей, зокрема під час війни, — один із пріоритетів ЮНІСЕФ.